Manufacturer Part NoE18/4/10/R-3F4
Order Code3056028
Technical Datasheet
Core Type-
Core SizeE18
Core Material Grade3F4
For Use With-
Effective Magnetic Path Length20.3mm
Ae Effective Cross Section Area39.5mm²
Inductance Factor Al1.8µH
Product Range-
SVHCNo SVHC (17-Jan-2023)
Product Overview
- 1800 ±25% Inductance factor
Applications
Industrial
Technical Specifications
Core Type
Core Material Grade
3F4
Effective Magnetic Path Length
20.3mm
Inductance Factor Al
1.8µH
SVHC
No SVHC (17-Jan-2023)
Core Size
E18
For Use With
Ae Effective Cross Section Area
39.5mm²