製造商產品編號PCD-16-350B
訂購代碼4206561
Product RangePCD-16 Series
技術資料表
Power Supply ApplicationsITE & LED Lighting
Output Power Max16.8W
Output Voltage Max48V
Output Current350mA
LED Driver ModeConstant Current
Input Voltage Min180VAC
Input Voltage Max295VAC
Product RangePCD-16 Series
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
產品總覽
- AC phase-cut dimming, work with leading edge and trailing edge TRIAC dimmers
- Built-in active PFC function, constant current design
- Protections: short circuit / overtemperature
- Cooling by free air convection, fully isolated plastic case
- IP42 design, class II power unit, no FG
- Suitable for LED related fixture or appliance (such as LED decoration or advertisement devices)
- 100% full load burn-in test, low cost, high reliability, 3 years warranty
- 350mA output rated current, 24 ~ 48V operating output voltage range
- 16.8W output rated power, 82% typical efficiency
- Working temperature range from -30 to +60℃, dimension(L x W x H) is 84 x 57 x 29.5mm
技術規格
Power Supply Applications
ITE & LED Lighting
Output Voltage Max
48V
LED Driver Mode
Constant Current
Input Voltage Max
295VAC
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Output Power Max
16.8W
Output Current
350mA
Input Voltage Min
180VAC