製造商產品編號PLD-25-700
訂購代碼4206581
Product RangePLD-25 Series
技術資料表
Power Supply ApplicationsITE & LED Lighting
Output Power Max25.2W
Output Voltage Max36V
Output Current700mA
LED Driver ModeConstant Current
Input Voltage Min90VAC
Input Voltage Max295VAC
Product RangePLD-25 Series
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
產品總覽
- Universal AC input/full range (up to 295VAC), built-in active PFC function
- Constant current design, protections: short circuit / overtemperature
- Cooling by free air convection, fully isolated plastic case
- Class II power unit, no FG, IP42 design
- Suitable for LED related fixture or appliance (such as LED decoration or advertisement devices)
- 100% full load burn-in test, low cost, high reliability
- Suitable for dry / damp locations, 3 years warranty
- 700mA rated output current, 25.2W rated output power, 86% typical efficiency
- Working temperature rating range from -30 to +60℃
- Dimension (L x W x H) is 84 x 57 x 29.5mm
技術規格
Power Supply Applications
ITE & LED Lighting
Output Voltage Max
36V
LED Driver Mode
Constant Current
Input Voltage Max
295VAC
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Output Power Max
25.2W
Output Current
700mA
Input Voltage Min
90VAC