                                                                                                  Connector Housing, White, MP 1MM WTB, Receptacle, 4 Ways, 1 mm
                                                                                                  Product RangeMP 1MM WTB
                                                                                                  Product RangeMP 1MM WTB
                                                                                                  Product RangeMP 1MM WTB
                                                                                                  No. of Positions4Ways
                                                                                                  Pitch Spacing1mm
                                                                                                  For Use WithMulticomp Pro MP WTB 1MM Series Socket Contacts
                                                                                                  Multicomp Pro 1.00mm pitch connector system. Available in multiple circuit sizes for power and signal applications with secure lock type connector, terminal position assurance and blind-mating. Applications include automotive-interior and lighting, internal connection with other units, consumer-drones, air conditioner, desktop PCs, gaming machines, laser printers, power tools, vacuum cleaners.
                                                                                                  • 1.0mm WTB housing
                                                                                                  MP 1MM WTB
                                                                                                  4Ways
                                                                                                  Multicomp Pro MP WTB 1MM Series Socket Contacts
                                                                                                  1mm