製造商產品編號EEE1CA331UP
訂購代碼2326118
Product RangeS Series
技術資料表
Capacitor Case / PackageRadial Can - SMD
Capacitance330µF
Voltage(DC)16V
ESR-
Lifetime @ Temperature2000 hours @ 85°C
PolarityPolar
Product RangeS Series
Capacitance Tolerance± 20%
Capacitor TerminalsSolder
Product Diameter8mm
Product Length-
Product Width-
Product Height10.2mm
Ripple Current320mA
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max85°C
QualificationAEC-Q200
MSL-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
技術規格
Capacitor Case / Package
Radial Can - SMD
Voltage(DC)
16V
Lifetime @ Temperature
2000 hours @ 85°C
Product Range
S Series
Capacitor Terminals
Solder
Product Length
Product Height
10.2mm
Operating Temperature Min
-40°C
Qualification
AEC-Q200
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Capacitance
330µF
ESR
Polarity
Polar
Capacitance Tolerance
± 20%
Product Diameter
8mm
Product Width
Ripple Current
320mA
Operating Temperature Max
85°C