製造商產品編號1MF26-L586-00C-100
訂購代碼3129591
Product Range1MF26 Series
技術資料表
Connector to Connector-
No. of Positions26Ways
Cable Length - Imperial3.28ft
Cable Length - Metric1m
Jacket ColourBeige
Product Range1MF26 Series
SVHCNo SVHC (17-Dec-2014)
產品總覽
1MF26-L586-00C-100 is a 26 position high speed digital data transmission 3M™ shrunk delta ribbon (SDR) cable assembly. This supports new AIA Industrial Camera Link® standard for new mini C/L camera to C/L frame grabber applications.
- R/A (cable dresses down) overmolded MDR to a straight overmolded SDR
- 11 shielded, twisted twinax pairs with four drain wires
- Double overall shield with inner foil and outer braid
- Rugged ribbon contact type, rugged thumbscrew retention
- 30V voltage rating, 0.5A current rating
- Parchment / beige colour, polyvinyl chloride (PVC) jacket material
- 125VAC RMS for 1 minute withstanding voltage
- AWM VW-1 flammability
- 1m length, temperature rating range from 0°C to +70°C
技術規格
Connector to Connector
Cable Length - Imperial
3.28ft
Jacket Colour
Beige
SVHC
No SVHC (17-Dec-2014)
No. of Positions
26Ways