製造商產品編號4116R-1-331LF
訂購代碼9355936
Product Range4100R Series
技術資料表
Resistance330ohm
Network Circuit TypeIsolated
No. of Resistors8Resistors
Resistor Case / PackageDIP
Resistor TerminalsPC Pin
Resistance Tolerance± 2%
Voltage Rating100V
Power Rating per Resistor250mW
Temperature Coefficient± 100ppm/°C
Resistor TypeNetwork
Resistor TechnologyThick Film
Resistor MountingThrough Hole
Terminal Pitch2.54mm
Power Rating2.25W
Product Length21.97mm
Product Width6.71mm
Product Height4.57mm
Product Range4100R Series
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
Qualification-
SVHCLead (04-Feb-2026)
產品總覽
- Isolated electrical version
- 10000MΩ Minimum insulation resistance
- 200VRMS Dielectric withstanding voltage
- UL94V-0 Flammability rating
- -55 to 125°C Operating temperature range
技術規格
Resistance
330ohm
No. of Resistors
8Resistors
Resistor Terminals
PC Pin
Voltage Rating
100V
Temperature Coefficient
± 100ppm/°C
Resistor Technology
Thick Film
Terminal Pitch
2.54mm
Product Length
21.97mm
Product Height
4.57mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Network Circuit Type
Isolated
Resistor Case / Package
DIP
Resistance Tolerance
± 2%
Power Rating per Resistor
250mW
Resistor Type
Network
Resistor Mounting
Through Hole
Power Rating
2.25W
Product Width
6.71mm
Product Range
4100R Series
Operating Temperature Max
125°C