製造商產品編號4608X-102-103LF
訂購代碼9356525
Product Range4600X Series
技術資料表
Resistance10kohm
Network Circuit TypeIsolated
No. of Resistors4Resistors
Resistor Case / PackageSIP
Resistor TerminalsPC Pin
Resistance Tolerance± 2%
Voltage Rating100V
Power Rating per Resistor300mW
Temperature Coefficient± 100ppm/°C
Resistor TypeNetwork
Resistor TechnologyThick Film
Resistor MountingThrough Hole
Terminal Pitch2.54mm
Power Rating1W
Product Length20.27mm
Product Width2.49mm
Product Height5.08mm
Product Range4600X Series
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (04-Feb-2026)
產品總覽
- Resistance value ranges from 10 ohm to 10Mohm
- Tolerance and power rating is based on network circuits
- Operating voltage of 100V
- Temperature coefficient is ±100ppm/°C and ±250ppm/°C available
- Operating temperature ranges from -55°C to +125°C
- Low profile is compatible with DIP package
- Wide assortment of pin packages enhances design flexibility
- Recommended for rosin flux and solvent clean or no clean flux processes
技術規格
Resistance
10kohm
No. of Resistors
4Resistors
Resistor Terminals
PC Pin
Voltage Rating
100V
Temperature Coefficient
± 100ppm/°C
Resistor Technology
Thick Film
Terminal Pitch
2.54mm
Product Length
20.27mm
Product Height
5.08mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Network Circuit Type
Isolated
Resistor Case / Package
SIP
Resistance Tolerance
± 2%
Power Rating per Resistor
300mW
Resistor Type
Network
Resistor Mounting
Through Hole
Power Rating
1W
Product Width
2.49mm
Product Range
4600X Series
Operating Temperature Max
125°C