製造商產品編號4N25-300E
訂購代碼1244501
技術資料表
No. of Channels1 Channel
Optocoupler Case StyleSurface Mount DIP
No. of Pins6Pins
Forward Current If Max80mA
Isolation Voltage2.5kV
CTR Min20%
Collector Emitter Voltage V(br)ceo30V
Product Range-
SVHCNo SVHC (23-Jan-2024)
產品總覽
- UL approved, CSA approved, IEC/EN/DIN EN 60747-5-2 approved
- Forward voltage is 1.2V typ at IF=10 mA, TA=25°C
- Reverse current is 10µA max at VR=4V, TA=25°C
- Terminal capacitance is 50pF typ at V=0, f=1kHz, TA=25°C
- Collector dark current is 50nA max at VCE=10V, IF=0, TA=25°C
- Current transfer ratio is 20% min at VCE=10V, TA=25°C
- Response time (rise) is 3µs typ at VCE=10V, IC=2mA, TA=25°C
- Response time (fall) is 3µs typ at RL=100 ohm, TA=25°C
- 300 mil DIP-6 package
- Operating temperature range from -55°C to +100°C
技術規格
No. of Channels
1 Channel
No. of Pins
6Pins
Isolation Voltage
2.5kV
Collector Emitter Voltage V(br)ceo
30V
SVHC
No SVHC (23-Jan-2024)
Optocoupler Case Style
Surface Mount DIP
Forward Current If Max
80mA
CTR Min
20%