                                                                                                  Solid State Relay, SPST-NO, 100 A, 60 VDC, Panel Mount, Screw, DC Switch
                                                                                                  Load Current100A
                                                                                                  Operating Voltage Max60VDC
                                                                                                  Operating Voltage Min1VDC
                                                                                                  Control Voltage Min4VDC
                                                                                                  Control Voltage Max32VDC
                                                                                                  60VDC
                                                                                                  1VDC
                                                                                                  32VDC
                                                                                                  100A
                                                                                                  4VDC