製造商產品編號DRA1-CMX60D5
訂購代碼1784036
Product RangeDRA1 CMX Series
技術資料表
Contact ConfigurationSPST-NO
Load Current5A
Operating Voltage Max60VDC
Relay MountingDIN Rail
Relay TerminalsCage Clamp
Switching Mode-
Operating Voltage Min1VDC
Control Voltage Min3VDC
Control Voltage Max10VDC
Product RangeDRA1 CMX Series
產品總覽
The DRA1-CMX60D5 is a 10mm 1-channel DIN-rail mount Solid State Relay with cage style screw terminals for easy connection. It has thermally conductive epoxy encapsulation.
- LED status indicator
- 300Ω Nominal input impedance
- 2500Vrms Dielectric strength
- 10⁹Ω Minimum insulation resistance
- 15pF Input/output maximum capacitance
- -30 to 80°C Operating temperature range
應用
Industrial
警告
技術規格
Contact Configuration
SPST-NO
Operating Voltage Max
60VDC
Relay Terminals
Cage Clamp
Operating Voltage Min
1VDC
Control Voltage Max
10VDC
Load Current
5A
Relay Mounting
DIN Rail
Switching Mode
Control Voltage Min
3VDC