製造商產品編號DT063S-CE13
訂購代碼1817031
Product RangeDT
技術資料表
Product RangeDT
GenderPlug(檢視相關連接器)
No. of Positions3Ways
For Use WithDT Series Socket Contacts
Connector Body MaterialThermoplastic Body
IP RatingIP68
Voltage Rating250V
Current Rating13A
SVHCNo SVHC (17-Dec-2014)
產品總覽
- 2, 3, 4, 6, 8 and 12 cavity arrangements
- Available in in-line, flange or PCB mount options
- Rectangular, thermoplastic housing
- Integrated latch for mating
- Wedgelocks assure contact alignment and retention
- Available in both plug and receptacle
- Accepts Thin Wall Wire: 1.35 - 3.05mm wire insulation diameter
- -55 to +125°C Operating temperature range
應用
Agriculture, Automotive, Automotive Systems, Industrial
技術規格
Product Range
DT
No. of Positions
3Ways
Connector Body Material
Thermoplastic Body
Voltage Rating
250V
SVHC
No SVHC (17-Dec-2014)
Gender
Plug
For Use With
DT Series Socket Contacts
IP Rating
IP68
Current Rating
13A