                                                                                                  Sample Kit, High Current Choke, 3.2µH to 10µH, 6 Items
                                                                                                  Kit Contents2-Pcs of Each 6 Values 3.2uH to 10uH PTH Flat Wire High Current Inductors
                                                                                                  Range of Inductance Values3.2µH to 10µH
                                                                                                  B82559X033 is an ERU chokes sample kit. It is used in applications such as buck/boost choke for 48V board net converters, DC/DC converters.
                                                                                                  • Inductance range from 3.2 to 10µH
                                                                                                  • Saturation current up to 95A
                                                                                                  • Size is 33mm x 33mm
                                                                                                  2-Pcs of Each 6 Values 3.2uH to 10uH PTH Flat Wire High Current Inductors
                                                                                                  3.2µH to 10µH