                                                                                                  MICRO CARBIDE PCB DRILL BIT, 1.4MM
                                                                                                  Drill Bit Size Metric3.175mm
                                                                                                  Drill Bit Size Imperial0.125"
                                                                                                  Effective Length1.4mm
                                                                                                  Overall Length38.1mm
                                                                                                  • 3.175mm turbo shoulder shank for easy handling
                                                                                                  • Suitable for PCB drilling total length 38.1mm mono piece construction
                                                                                                  • Effective length is 1.40mm
                                                                                                  3.175mm
                                                                                                  1.4mm
                                                                                                  ST
                                                                                                  0.125"
                                                                                                  38.1mm