                                                                                                  Ribbon Cable, 26AWG, IDC Plug to IDC Plug, 4 Ways, 11.8 ", 300 mm, 1.27 mm, M55-500 Series
                                                                                                  No. of Positions4Ways
                                                                                                  Cable Length - Imperial11.8"
                                                                                                  Cable Length - Metric300mm
                                                                                                  Connector Pitch1.27mm
                                                                                                  11.8"
                                                                                                  1.27mm
                                                                                                  4Ways
                                                                                                  300mm