製造商產品編號VUO62-12NO7
訂購代碼9359443
技術資料表
No. of PhasesThree Phase
Repetitive Peak Reverse Voltage1.2kV
Average Forward Current63A
Bridge Rectifier Case StyleModule
No. of Pins5Pins
Forward Voltage Max1.8V
Bridge Rectifier MountingPanel Mount
Forward Surge Current550A
Operating Temperature Max150°C
Product Range-
產品總覽
- Very low leakage current
- Easy to mount with two screws
- 0.78V Threshold voltage
- 8.1mΩ Slope resistance
- 110W at 25°C Total power dissipation
- 19pF at 400V/1MHz Junction capacitance
應用
Mains Rectification
警告
技術規格
No. of Phases
Three Phase
Average Forward Current
63A
No. of Pins
5Pins
Bridge Rectifier Mounting
Panel Mount
Operating Temperature Max
150°C
Repetitive Peak Reverse Voltage
1.2kV
Bridge Rectifier Case Style
Module
Forward Voltage Max
1.8V
Forward Surge Current
550A