製造商產品編號0298175.ZXEH
訂購代碼1354635
Product RangeMEGA 298
技術資料表
Blow CharacteristicTime Delay
Fuse Current175A
Voltage Rating VDC32V
Auto Blade Fuse Size29.2mm x 19mm x 9.9mm
Product RangeMEGA 298
SVHCNo SVHC (17-Dec-2014)
產品總覽
The 0298175.ZXEH is a 175A/32VDC Time Delay Fuse utilized Diffusion Pill Technology. This 298-series fuse is designed for high current circuit protection. Ideal for heavy gauge cables requiring ultra-high current protection.
- White colour
- 2000A Interrupting rating
- 86mV Typical voltage drop
- 0.294mΩ Cold resistance
- 40 to 125°C Operating temperature range
應用
Safety, Power Management
技術規格
Blow Characteristic
Time Delay
Voltage Rating VDC
32V
Product Range
MEGA 298
Fuse Current
175A
Auto Blade Fuse Size
29.2mm x 19mm x 9.9mm