                                                                                                  FUSE, 80A, 600V, TIME DELAY
                                                                                                  Fuse Current80A
                                                                                                  Fuse Size Metric28.6mm x 117.5mm
                                                                                                  600VAC
                                                                                                  28.6mm x 117.5mm
                                                                                                  80A
                                                                                                  300VDC