製造商產品編號LDH-25-700W
訂購代碼4206509
Product RangeLDH-25 Series
技術資料表
Power Supply ApplicationsLED Lighting
Product RangeLDH-25 Series
Output Power Max25.2W
Output Voltage Max36VDC
Output Current700mA
Dimming Control TypeAnalogue, PWM
DC / DC Converter MountingChassis
DC / DC Converter Output TypeAdjustable
Input Voltage Min9.5VDC
Input Voltage Max32VDC
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
產品總覽
LDH-25-700W is a LDH-25 series DC/DC step-up LED driver featuring constant current output. With a high efficiency up to 95.5%, The 94V-0 flame retardant plastic case the fully-potted silicone enhance the heat dissipation allows this series to fit solar LED street light. LDH-25 is equipped with various function options, such as dimming methodologies, so as to provide the optimal design flexibility for DC source LED lighting system. Typical applications are DC battery source lighting, portable lighting, LED solar street lighting, LED greenhouse lighting, LED low-bay lighting.
- Wide DC input voltage operation 9.5~32V
- Wide output LED forward voltage up to 84VDC
- High efficiency up to 95.5%, 2 in 1dimming (0-10V, PWM)
- Protections: short circuit / overvoltage
- Cooling by free air convection, fully encapsulated
- 3 years warranty
- 25W output power, 36V output voltage
- 0.7A output current, 9.5 - 32V input voltage
- 0-10V PWM dimming technology
- Dimension is 27.2mm width x 24mm height x 52.4mm depth
技術規格
Power Supply Applications
LED Lighting
Output Power Max
25.2W
Output Current
700mA
DC / DC Converter Mounting
Chassis
Input Voltage Min
9.5VDC
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Product Range
LDH-25 Series
Output Voltage Max
36VDC
Dimming Control Type
Analogue, PWM
DC / DC Converter Output Type
Adjustable
Input Voltage Max
32VDC