製造商產品編號LDH-65-1050W
訂購代碼4206510
Product RangeLDH-65 Series
技術資料表
Power Supply ApplicationsLED Lighting
Product RangeLDH-65 Series
Output Power Max63W
Output Voltage Max60VDC
Output Current1.05A
Dimming Control TypeAnalogue, PWM
DC / DC Converter MountingChassis
DC / DC Converter Output TypeAdjustable
Input Voltage Min9.5VDC
Input Voltage Max32VDC
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
產品總覽
LDH-65-1050W is a LDH-65 series DC/DC step-up LED driver featuring constant current output. With a high efficiency up to 96%, The 94V-0 flame retardant plastic case the fully-potted silicone enhance the heat dissipation allows this series to fit solar LED street light. LDH-65 is equipped with various function options, such as dimming methodologies, so as to provide the optimal design flexibility for DC source LED lighting system. Typical applications are DC battery source lighting, portable lighting, LED solar street lighting, LED greenhouse lighting, LED low-bay lighting.
- Wide DC input voltage operation 9.5~32V
- Wide output LED forward voltage up to 80VDC
- High efficiency up to 96%, 2 in 1dimming (0-10V, PWM)
- Protections: short circuit / overvoltage
- Cooling by free air convection, fully encapsulated
- 3 years warranty
- 65W output power, 60V output voltage
- 1.05A output current, 9.5 - 32V input voltage
- 0-10V PWM dimming technology
- Dimension is 53mm width x 22.7mm height x 75mm depth
技術規格
Power Supply Applications
LED Lighting
Output Power Max
63W
Output Current
1.05A
DC / DC Converter Mounting
Chassis
Input Voltage Min
9.5VDC
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Product Range
LDH-65 Series
Output Voltage Max
60VDC
Dimming Control Type
Analogue, PWM
DC / DC Converter Output Type
Adjustable
Input Voltage Max
32VDC