                                                                                                  MEMS Accelerometer, ± 1.7g, X, Y, LCC, 8 Pins, 500mV/g
                                                                                                  Sensitivity Typ500mV/g
                                                                                                  Sensitivity Min475mV/g
                                                                                                  Sensitivity Max525mV/g
                                                                                                  500mV/g
                                                                                                  475mV/g
                                                                                                  525mV/g