                                                                                                  Flash Memory, Serial NOR, 2 Mbit, 256K x 8bit, Serial, SPI, SOIC, 8 Pins
                                                                                                  Product Range3V Serial NOR Flash Memories
                                                                                                  No. of Pins8Pins
                                                                                                  Supply Voltage Min3V
                                                                                                  Supply Voltage Max3.6V
                                                                                                  Supply Voltage Nom3.3V
                                                                                                  8Pins
                                                                                                  3V
                                                                                                  3.3V
                                                                                                  3V Serial NOR Flash Memories
                                                                                                  3.6V