製造商產品編號2182Y-0.5MMBLK50M
訂購代碼1333046
Product Range2182Y
技術資料表
Cable ShieldingUnscreened
No. of Cores2Core
Wire Gauge-
Conductor Area CSA0.5mm²
Reel Length (Imperial)164ft
Reel Length (Metric)50m
Jacket ColourBlack
No. of Max Strands x Strand Size16 x 0.2mm
Conductor MaterialCopper
Jacket MaterialPVC
External Diameter5.4mm
Voltage Rating300V
Product Range2182Y
SVHCNo SVHC (21-Jan-2025)
產品總覽
- CE CPR - Cat Eca
- UKCA CPR - Cat Eca
- For use in light electrical applications
- Conforms to BS6500, HAR and RoHS standards
- Plain Annealed Copper conductors
- Voltage classification: 300/300V
技術規格
Cable Shielding
Unscreened
Wire Gauge
Reel Length (Imperial)
164ft
Jacket Colour
Black
Conductor Material
Copper
External Diameter
5.4mm
Product Range
2182Y
No. of Cores
2Core
Conductor Area CSA
0.5mm²
Reel Length (Metric)
50m
No. of Max Strands x Strand Size
16 x 0.2mm
Jacket Material
PVC
Voltage Rating
300V