製造商產品編號2182Y-0.5MMWHT
訂購代碼2425438
Product Range2182Y
技術資料表
Cable ShieldingUnscreened
No. of Cores2Core
Wire Gauge-
Conductor Area CSA0.5mm²
Reel Length (Imperial)-
Reel Length (Metric)-
Jacket ColourWhite
No. of Max Strands x Strand Size16 x 0.2mm
Conductor MaterialCopper
Jacket MaterialPVC
External Diameter5.4mm
Voltage Rating300V
Product Range2182Y
產品總覽
- CPR: Not Yet Qualified
- For use in light electrical applications
- Conforms to BS6500, Less Than HARGreater Than and RoHS standards
- Plain Annealed Copper conductors
- Voltage classification: 300/300V
- Multicomp Pro products are rated 4.5 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
技術規格
Cable Shielding
Unscreened
Wire Gauge
Reel Length (Imperial)
Jacket Colour
White
Conductor Material
Copper
External Diameter
5.4mm
Product Range
2182Y
No. of Cores
2Core
Conductor Area CSA
0.5mm²
Reel Length (Metric)
No. of Max Strands x Strand Size
16 x 0.2mm
Jacket Material
PVC
Voltage Rating
300V