製造商產品編號MCGPR35V477M10X21
訂購代碼9451315
Product RangeMCGPR Series
技術資料表
Capacitance470µF
Voltage(DC)35V
Capacitance Tolerance± 20%
Capacitor TerminalsRadial Leaded
Lifetime @ Temperature2000 hours @ 85°C
PolarityPolar
Capacitor Case / PackageRadial Leaded
Lead Spacing5mm
Product Diameter10mm
Product Length-
Product Width-
Product Height21mm
Product RangeMCGPR Series
ESR-
Ripple Current620mA
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max85°C
Qualification-
SVHCTo Be Advised
產品總覽
- Capacitance value ranges from 0.1µF to 22000µF for 6.3VDC to 100VDC
- Capacitance value ranges from 0.47µF to 820µF for 160VDC to 450VDC
- Tolerance of ±20%
- Endurance of 2000h at 85°C
- Available in -40°C to 85°C and -25°C to 85°C temperature ranges based on rated voltage
- Multicomp Pro products are rated 4.6 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
應用
Industrial, Power Management, Consumer Electronics, Portable Devices
技術規格
Capacitance
470µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Lifetime @ Temperature
2000 hours @ 85°C
Capacitor Case / Package
Radial Leaded
Product Diameter
10mm
Product Width
Product Range
MCGPR Series
Ripple Current
620mA
Operating Temperature Max
85°C
SVHC
To Be Advised
Voltage(DC)
35V
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Polarity
Polar
Lead Spacing
5mm
Product Length
Product Height
21mm
ESR
Operating Temperature Min
-40°C