製造商產品編號MPKSV240D30-L
訂購代碼4598649
Product RangeMPKSV
技術資料表
Contact Configuration-
Load Current30A
Operating Voltage Max280VAC
Relay MountingDIN Rail
Relay TerminalsScrew
Switching ModeZero Crossing
Operating Voltage Min24VAC
Control Voltage Min4VDC
Control Voltage Max32VDC
Product RangeMPKSV
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
產品總覽
- Built-in RC snubber circuit, DIN rail mounting
- Dielectric strength is 4000Vrms
- 35mm rail DIN(EN50022), LED indicator, zero crossing switching mode
- Control voltage range from 4VDC to 32VDC (DC control), 90VAC to 280VAC (AC control)
- Maximum input current is 25mA (32VDC) (DC control), 25mA (at 280VAC/50Hz) (AC control)
- Load voltage is 240VAC, (24VAC to 280VAC), 480VAC, (24VAC to 530VAC), 600VAC, (24VAC to 660VAC)
- Load current is 30A
- Minimum insulation resistance is 1000Mohm (at 500VDC)
- Ambient temperature range from -30°C to +80°C
- Maximum turn-off time is 10ms (DC control)
技術規格
Contact Configuration
Operating Voltage Max
280VAC
Relay Terminals
Screw
Operating Voltage Min
24VAC
Control Voltage Max
32VDC
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Load Current
30A
Relay Mounting
DIN Rail
Switching Mode
Zero Crossing
Control Voltage Min
4VDC