製造商產品編號MCFYU6473Z6
訂購代碼9411879
Product RangeMCFY Series
技術資料表
Capacitance0.047µF
Voltage(DC)50V
Capacitance Tolerance-20%, +80%
Dielectric CharacteristicY5V
Lead Spacing5mm
Capacitor TerminalsRadial Leaded
Product RangeMCFY Series
Operating Temperature Min-25°C
Operating Temperature Max85°C
SVHCNo SVHC (04-Feb-2026)
MCFYU6473Z6 的替代選擇
找到 2 個產品
技術規格
Capacitance
0.047µF
Capacitance Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
5mm
Product Range
MCFY Series
Operating Temperature Max
85°C
Voltage(DC)
50V
Dielectric Characteristic
Y5V
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Operating Temperature Min
-25°C