製造商產品編號DFE201612E-2R2M=P2
訂購代碼
複捲式2776807RL
條帶式包裝2776807
Product RangeDFE201612E Series
技術資料表
Inductance2.2µH
RMS Current (Irms)-
Inductor ConstructionShielded
Saturation Current (Isat)2.1A
Product RangeDFE201612E Series
Inductor Case / Package0806 [2016 Metric]
DC Resistance Max0.116ohm
Inductance Tolerance± 20%
Product Length2mm
Product Width1.6mm
Product Height1.2mm
SVHCNo SVHC (04-Feb-2026)
產品總覽
- 2.0±0.2mm length
- 1.6±0.2mm width
- 1.2mm thickness
- 2.2μH±20% inductance
- 1MHz inductance test frequency
- 2400mA rated current (Isat) (based on inductance change)
- 0.116ohm maximum of DC resistance
- Operating temperature range (self-temperature rise is included) -40°C to 125°C
- Shielded (metal alloy) class of magnetic shield
- 20V DC absolute maximum voltage
技術規格
Inductance
2.2µH
Inductor Construction
Shielded
Product Range
DFE201612E Series
DC Resistance Max
0.116ohm
Product Length
2mm
Product Height
1.2mm
RMS Current (Irms)
Saturation Current (Isat)
2.1A
Inductor Case / Package
0806 [2016 Metric]
Inductance Tolerance
± 20%
Product Width
1.6mm