                                                                                                  MPU, 32BIT, M68340, 25MHZ, 144QFP
                                                                                                  No. of Pins144Pins
                                                                                                  Supply Voltage Min3V
                                                                                                  Supply Voltage Max5V
                                                                                                  3V
                                                                                                  144Pins
                                                                                                  5V