製造商產品編號ECA1VM101
訂購代碼9693670
Product RangeM-A Series
技術資料表
Capacitance100µF
Voltage(DC)35V
Capacitance Tolerance± 20%
Capacitor TerminalsRadial Leaded
Lifetime @ Temperature2000 hours @ 85°C
PolarityPolar
Capacitor Case / PackageRadial Leaded
Lead Spacing2.5mm
Product Diameter6.3mm
Product Length-
Product Width-
Product Height11.2mm
Product RangeM-A Series
ESR-
Ripple Current210mA
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max85°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
產品總覽
- Capacitance value ranges from 2.2µF to 22000µF for 6.3VDC to 100VDC
- Capacitance value ranges from 1µF to 470µF for 160VDC to 450VDC
- Automotive grade AEC-Q200 compliant
- Tolerance of ±20%
- Endurance of 2000h at 85°C
- Available in -40°C to 85°C and -25°C to 85°C temperature ranges based on rated voltage
- High reliability
技術規格
Capacitance
100µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Lifetime @ Temperature
2000 hours @ 85°C
Capacitor Case / Package
Radial Leaded
Product Diameter
6.3mm
Product Width
Product Range
M-A Series
Ripple Current
210mA
Operating Temperature Max
85°C
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Voltage(DC)
35V
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Polarity
Polar
Lead Spacing
2.5mm
Product Length
Product Height
11.2mm
ESR
Operating Temperature Min
-40°C