製造商產品編號HDMI2-CABLE-4K60-3M
訂購代碼4632329
Product RangeStartech HDMI2-CABLE-4K60
其他名稱GTIN UPC EAN: 0065030910521
您的零件号
3 有存貨
需要更多?
3 件可于 3-4 個工作日後配送(英國 件庫存)
| 數量 | 價格 |
|---|---|
價格Each
最少: 1
多項: 1
品項附註
僅針對此訂單新增至訂單確認、發票和出貨備註。
產品訊息
製造商STARTECH
訂購代碼4632329
技術資料表
Connector Type AHDMI Plug
Connector Type BHDMI Plug
Cable Length - Imperial9.8ft
Cable Length - Metric3m
Jacket ColourBlack
SVHCNo SVHC (07-Nov-2024)
產品總覽
This Premium Certified HDMI 2.0 cable is perfect for reliably connecting 4K UHD TVs and monitors. Certified for guaranteed HDMI 2.0 performance and seamless compatibility between devices. Cable provides performance markings on the connectors for quick and easy identification. The cable supports resolutions up to 4K @60Hz, HDR10 and 18Gb/s bandwidth for the best possible viewing experience across multiple resolutions and refresh rates. This High Speed HDMI cable features a flexible TPE outer jacket that is tested to withstand 2,000 bending cycles and durable gold-plated connectors that are rated to operate beyond 10,000 insertions.
- Premium certified HDMI 2.0 cable for UHD enabled devices
- Supports resolutions up to 4K (3840x2160) and high refesh rates up to 1440p @144Hz and 1080p @240Hz