製造商產品編號BTB16-700BWRG
訂購代碼1748950
技術資料表
Peak Repetitive Off State Voltage700V
On State RMS Current16A
Triac Case StyleTO-220AB
Gate Trigger Voltage Max1.3V
Peak Non Repetitive Surge Current160A
Holding Current Max50mA
No. of Pins3Pins
Operating Temperature Max125°C
Peak On State Voltage1.55V
Thyristor MountingThrough Hole
Product Range-
MSL-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
產品總覽
- 4A Peak gate current
- 50mA Snubberless sensitivity and type
應用
Industrial
技術規格
Peak Repetitive Off State Voltage
700V
Triac Case Style
TO-220AB
Peak Non Repetitive Surge Current
160A
No. of Pins
3Pins
Peak On State Voltage
1.55V
Product Range
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
On State RMS Current
16A
Gate Trigger Voltage Max
1.3V
Holding Current Max
50mA
Operating Temperature Max
125°C