製造商產品編號STD60NF55LT4
訂購代碼
複捲式1752049RL
條帶式包裝1752049
技術資料表
Channel TypeN Channel
Drain Source Voltage Vds55V
Continuous Drain Current Id30A
Drain Source On State Resistance0.012ohm
Transistor Case StyleTO-252 (DPAK)
Transistor MountingSurface Mount
Rds(on) Test Voltage10V
Gate Source Threshold Voltage Max2V
Power Dissipation110W
No. of Pins3Pins
Operating Temperature Max175°C
Product Range-
Qualification-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
產品總覽
- Low threshold drive
- -55 to 175°C Operating junction temperature range
應用
Power Management, Industrial
警告
技術規格
Channel Type
N Channel
Continuous Drain Current Id
30A
Transistor Case Style
TO-252 (DPAK)
Rds(on) Test Voltage
10V
Power Dissipation
110W
Operating Temperature Max
175°C
Qualification
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Drain Source Voltage Vds
55V
Drain Source On State Resistance
0.012ohm
Transistor Mounting
Surface Mount
Gate Source Threshold Voltage Max
2V
No. of Pins
3Pins