製造商產品編號VNH3SP30TR-E
訂購代碼
複捲式2554992RL
條帶式包裝2554992
技術資料表
IC TypeH-Bridge Motor Driver
Motor TypePWM
No. of Outputs2Outputs
Output Current30A
Output Voltage-
IC Case / PackageMultiPowerSO
No. of Pins30Pins
Supply Voltage Min5.5V
Supply Voltage Max36V
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max150°C
QualificationAEC-Q100
Product Range-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
Automotive Qualification Standard-
Driver Case StyleMultiPowerSO
產品總覽
- Under-voltage and overvoltage shutdown
- Overvoltage clamp
- Thermal shutdown
- Cross-conduction protection
- Linear current limiter
- Very low standby power consumption
- Protection against loss of ground and loss of VCC
應用
Motor Drive & Control
技術規格
IC Type
H-Bridge Motor Driver
No. of Outputs
2Outputs
Output Voltage
No. of Pins
30Pins
Supply Voltage Max
36V
Operating Temperature Max
150°C
Product Range
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Driver Case Style
MultiPowerSO
Motor Type
PWM
Output Current
30A
IC Case / Package
MultiPowerSO
Supply Voltage Min
5.5V
Operating Temperature Min
-40°C